w czasie gdy nasze dziecko kończy roczek przychodzi okazja do świętowania. Większość krewnych rozmyśla wtedy co niemowlakowi kupić. Jest grupa głównych rodzajów prezentów, które są najczęściej kupowane przez gości przy okazji takiego święta. Poniżej zostało to uszeregowane.

1)Maty edukacyjne

Jest to zdobywający w ostatnich czasach dużą popularność pomysł na prezent dla małego dziecka. Zazwyczaj jest to  pewnego rodzaju zamknięta mata, w której znajdują się różnego rodzaju zabawki, mające aktywnie wpływać na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny dziecka. Koszt takiego upominku waha się w widełkach od 100 do nawet 1000 zł w zależności odproducenta, materiału i wielkości

2)Posążki z grawerem

Drugą gromadą zwyczajowych darów są posążki z grawerem ze specjalną dedykacją na daną okazję. Sprzedawcy produkują najrozmaitsze kształty i rozmiary takich figurek. Niekiedy są to jednocześnie przedmioty o określonych cechach użytkowych jak na przykład skrzynka na skarby czy skarbonka. Dla bogatszych osób dedykowane są ze srebra lub złota, dla mniej zamożnych jedynie pozłacane lub posrebrzane. Koszta są zróżnicowane i zwykleustalane indywidualnie.

3) Własne rękodzieła

 Własnoręcznie zrobione prezenty pokazują jak trzeba było się napracować aby je stworzyć. Pomimo tego, że ich czas już mija to jednak stale goszczą na imprezach z okazji urodzin. Są to rozmaite elementy garderoby ze specjalnie wyszytym wzorem, efektownie zdobione pudełka na zbieranie wspomnień, czy ręcznie strugane figurki drewniane lub posążki z kamienia. Nie wymaga to nakładu finansowego a uwidacznia jak wielkie znaczenie ma dla dającej je osoby.

4)Koperta

Następną i ostatnią z najpopularniejszych grup prezentów są po prostu banknoty wręczane rodzicom. Zwykle pakujemy je w kopertę, i dajemy rodzicommożliwość wydania ich na dziecko. W końcu to oni widzą najlepiej czego akurat teraz potrzebuje…

Zakup odpowiedniego prezentu nieraz zmusza nas do intensywnego myślenia, jednak mając te kilka podpowiedzi może być nam łatwiej podjąć decyzję.