Urodziny to istotne przeżycie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, by był to dzień niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli malec jest wielbiciel jednej kreskówki lub filmu można zdecydować się na ten krok i poprosić gości, by na przyjęciu pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na strojach, lecz zdecydować się także na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Także zabawy muszą odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może być również zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz także wyglądają bardzo efektownie). Dobrze zapewnić także na słodkie przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy w czasie imprezy odbywać się będą liczne zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na imprezę.