Człowiek żyjący wśród ludzi, nieustannie wystawiony jest na różne choroby, którymi może zarazić się od innych osób. Nie zawsze są to niebezpieczne epidemie, wystarczy, że na kilka dni utrudnią nasze funkcjonowanie. Przeważnie borykamy się z przeziębieniem, które pojawia się zwłaszcza na przełomie zimyorazi wiosny, gdy wirusy i drobnoustroje budzą się ze snu. Jakie naturalne metody wykorzystać, aby wyeliminować ryzyko choroby?

Coraz więcej osób stara się w kurowaniu lekkich chorób dopiero w ostateczności kupować leki. Tak samo jest w przypadku przeziębienia, nie musimy od razu kupować kosztownych lekarstw, możemy użyć w boju z chorobą składniki naturalne, dostępne dla każdego. Żeby układ odpornościowy działał prawidłowo, należy jeść dużo produktów bogatych w witaminę C. Wbrew podejrzeniom nie są to jedynie cytrusy, najwięcej tej witaminy można znaleźć bowiem w żółtej papryce oraz czarnej porzeczce. Warto również w codziennej kuchni używać dużo czosnku. Nie tylko będzie on pyszny, jest również naturalnym antybiotykiem.

Jeżeli już doszło do zakażenia, dobrze jak najszybciej odpędzić chorobę. Aby przynieść wytchnienie przy zatkanym nosie, można zastosować inhalację olejków eterycznych, szczególnie mięty. Wystarczy parę kropel wkropić do miski z gorącą wodą, zakryć głowę szmatką i inhalować powstałą parę. W ekstremalnych sytuacjach pomoże płukanie nozdrzy wodą z solą – roztwór przyda się również w momencie bolącego gardła. Jesienią warto zawczasu spreparować zdrowe oraz smakowite syropy domowej receptury. Wystarczy zmiksować grillowaną cebulę lub czosnek z dużą ilością soli, po czym zalać wodą i przechowywać w butelce. Jest to idealne rozwiązanie na walkę z wirusami.

Obecnie część z nas, zajętych pracą lub studiami, nie może pozwolić na to, aby przeziębienie zagnało nas do łóżka na kilka dni. Żeby uniknąć choroby lub walczyć z nią, nie musimy nabywać kosztownych lekarstw. Gdyż z ziół, owoców oraz warzyw możemy wyczarować najlepsze lekarstwa.