Całościowe przygotowania uroczystości ślubnej to mnóstwo pracy. Trzeba ją zacząć nawet na sporo miesięcy przed tym niezapomnianym dniem. Jeśli przystąpimy do nich znaczniepóźniej, ryzyko, że nie zdążymy z przygotowaniem wszystkiego, jest niezwykle duże. Żeby jednak dobrze przygotować dosłownie wszystko, co wiąże się z tym wspaniałym, powinniśmy liczyć się z wydatkami, które nie będą małe. Co z reguły kosztuje wyjątkowo dużo?

Zarezerwowanie sali weselnej.

To rzecz jasna największy koszt. Powinniśmy się z tym liczyć i zdecydować się na idealną salę, albo zdecydować się na tańszą, nie zawsze idealną.

Jedzenie.

Koszty jedzenia dla gości rzecz jasna są zależne od liczby zaproszonych gości. Im większa ilość naszych gości, tym większy koszt. Przy decydowaniu o menu, koniecznie powinno się jednak sprawdzić, czy oczekiwana suma za jedzenie dla jednego gościa obejmuje wszystkie dania. Nierzadko za droższe dania z menu, desery i ciasto, czy dobre alkohole, powinno się zapłacić osobno.

Fotograf ślubny.

Fotograf i specjalista nagrywający film, to wydawać by się mogło niesamowicie niewielkie koszty. Nic bardziej mylnego. Sam profesjonalny fotograf.

to koszty, jakie przekraczają tysiąc sto złotych, w wielu sytuacjach przekraczają 2 tysiące. Koszt nagrania filmu z wesela najczęściej jest trochę mniejszy, jednak często również będzie to suma rzędu tysiąca złotych.

Udekorowanie sali weselnej i samochodu dla pary młodej.

To oczywiście pozornie małe sumy do wydania. Z przerażeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobne rzeczy musimy płacić naprawdę niemało. Rozważając udekorowanie sali na wesele i samochodu, dopytajmy osoby, które zajmą się dekoracjami, jakie będą wydatki z tym związane.

Uroczystość weselna to duże wydatki.

Ślub i wesele to niesamowite wydatki które potrafią negatywnie zaskoczyć. Warto mieć tego świadomość. Rzecz jasna, w niektórych przypadkach udaje się trochę oszczędzić, jeżeli jednak oczekujemy, by uroczystość ślubną i nasze wesele zorganizować świetnie, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma takiej możliwości.